Bitcoin Futures OI przewyższa 4 miliardy dolarów, BitMEX odzyskuje dominację, podczas gdy Bakkt to miasto duchów.

Bitcoin Futures OI przewyższa 4 miliardy dolarów, BitMEX odzyskuje dominację, podczas gdy Bakkt to miasto duchów.

Po utracie dominacji nad OKEx po marcowej kraksie, BitMEX po raz kolejny odzyskał ją jako OI na bitcoin futures przekraczającą 1 miliard dolarów na giełdzie. Podczas gdy Huobi, Binance i CME posiadają więcej niż 10% całkowitego udziału OI, Bakkt ma zaledwie 0,20%, podczas gdy nikt nie handluje swoim produktem opcyjnym.

Strona główna Bitcoin News Bitcoin (BTC) Cena

Rynek Bitcoinów wraca do akcji.

W miarę jak zmienia się cena BTC, zmienia się również wolumen i otwarte są odsetki. Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin Code na kryptońskiej giełdzie instrumentów pochodnych BitMEX po raz kolejny przekroczyło 1 miliard dolarów, wracając do poziomu sprzed krachu w marcu.

Sprzedaż 12 marca najsilniej uderzyła w BitMEX-a, gdyż jego saldo Bitcoinów znacznie spadło. Teraz jednak całkowite otwarte zainteresowanie giełdą powróciło do poziomu sprzed stycznia.

Co ciekawe, przed marcowym krachem, BitMEX odpowiadał za 36% całkowitej IO na rynku bitcoin futures tylko po to, aby stracić swój udział w rynku na rzecz OKEx, który stał się wiodącą platformą futures bitcoin w zakresie IO.

Ale BitMEX zdobył ostatnio pierwsze miejsce i obecnie stanowi 23% całkowitego OI, jak wynika z Arcane Research.

Nie tylko na BitMEX, ale całkowite otwarte zainteresowanie rynkiem Bitcoin futures powróciło do poziomu sprzed krachu, obecnie na poziomie 4,362 mld dolarów, a teraz jest na dobrej drodze do lutego.

Tym razem jednak IO jest bardziej równomiernie rozłożone pomiędzy uczestników, że to było przed sprzedażą.

Huobi, Binance i CME posiadają ponad 10% całkowitego udziału w OI, podczas gdy Bakkt ma zaledwie 0,20%.

Całkowity Rynek Otwartych Kontraktów Terminowych na Interesy

Bakkt nie tylko osiąga słabe wyniki w zakresie OI, ale prawie nic nie dzieje się na platformie ICE-baked, której wprowadzenie na rynek było kiedyś bardzo pożądane.

Wolumen kontraktów terminowych na Bitcoin na giełdzie pozostał poniżej 30 mln dolarów, który wzrósł do 48 mln dolarów w tym tygodniu. Jedyną giełdą na równi z Bakkt jest Kraken. Jeśli chodzi o otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin, Bakkt zajmuje najniższe miejsce na poziomie zaledwie 7 mln dolarów, a następnie CoinFlex na poziomie 8 mln dolarów.

Jeśli chodzi o produkt z opcjami na Bitcoin, Bakkt nie ma nic do zaprezentowania, ponieważ absolutnie 0 dolarów zostało sprzedane w wolumenie i zapisane w OI od ponad miesiąca. Rynek opcji na Bitcoin’y pozostaje pod dominacją Derbit’a, który kontroluje 92% wolumenu nagrywając 161 milionów dolarów w wolumenie i 1,3 miliarda dolarów w OI w dniu 23 lipca, jak na Skew.